Biz Kimiz?

Norge, Norveç Deniz Ürünleri Konseyi'nin kısaltılmış adıdır. Norveçli balıkçılar ve su kültürü endüstrisi ile birlikte çalışarak Norveç deniz ürünleri için pazar oluşturmayı hedefler. Direkt olarak Norveç somonu satışı gerçekleştirmez.

Norveç Deniz Ürünleri Konseyi; pazar içgörüleri, pazar geliştirme, ve risk yönetimi metodlarını kullanarak dünyada çapında Norveç deniz ürünleri kaynaklarını artırmayı hedefler.

Ana ofisimiz Norveç - Tromso'dadır. Temsilci ofislerimiz in yerleri: İsveç (Stokholm), İngiltere (Londra), Almanya (Hamburg), Fransa (Paris), İspanya (Madrid), Portekiz (Lizbon), İtalya (Milan), Brezilya (Rio de Janerio), Japonya (Tokya), Singapur (Singapur), Çin (Şangay), Amerika (Boston). Ayrıca Norveç deniz ürünlerini tanıtabileceğimiz yeni veya daha önceden girdiğimiz pazarları tespit etme üzerine çalışmalar yaparız.

Konseyimizin aktivitelerini Norveç deniz ürünleri endüstrisi, ihracat kazançları üzerinden finanse etmektedir.

En önemli deniz ürünü ya da endüstrisi olarak gördüğümüz kategoriler üzerinden beş adet öneri grubumuz bulunmaktadır. Bunlar, somon ve alabalık, derin deniz balıkları (morina, mezgit balığı vb.), karides ve kabuklular, ve açık deniz ürünleridir (ringa balığı, uskumru, kapelin). Bu grubun dışında  Norveç iç pazarı, doğa ile alakalı arşiv ve belgeleme, ve yeni pazar araştırmaları şeklinde üç kategorimiz daha bulunmaktadır. 

Öneri grupları Norveç deniz ürünleri endüstrisinden toplamda 70'ten fazla temsilcinin kararı ile oluşturulmuştur.

Aktivitelerimizin odağında üç ana konu bulunmaktadır:

Pazarlama

Norge pazarlama stratejisi, hem yeni hem de mevcut pazarlarda Norveç deniz ürünlerine olan talebi artırma üzerine kurulmuştur. Norge Norveçli balıkçılar ve su kültürü endüstrisi ile ortak çalışarak Norveç deniz ürünleri için yeni pazarlar araştırır ve geliştirir. Pazarlama aktivitelerinin tamamı Norveç deniz ürünleri ile ilgili bilinirlik ve tercih yaratmak ve Norveç deniz ürünleri ithalatçılarını desteklemek amacı ile yapılır. 

Pazar İçgörüsü

Norge, istatistik, ticaret bilgileri, tüketim ve tüketici içgörülerine sahip, endüstrinin ana pazar içgörü kaynağı rolünü üstlenir. Norveç deniz ürünü ithalatçılarını, pazara sürecekleri ürünlerle ilgili bilgilendirir ve içgörüleri paylaşarak yönlendirir.  Verdiği hizmetler ile  endürstrinin stratejik kararlar alması ve rekabet üzerinde avantaj sağlaması için sürekli ve güncel bilgiler paylaşır. 

İletişim ve Pazar Risk Yönetimi

Norge, farklı deniz ürünleri şirketleri, medya ve güvenilir şirketler ile aktif ve hedef odaklı işbirlikleri kurararak Norveç deniz ürünlerinin itibarını korur. Hem Norveç'te hem de diğer pazarlarda sürekli olarak proaktif pazar risk yönetimi ile ilgili çalışmalarımızı, Norveç deniz ürünleri algısını güçlendirmek için devam ettirmekteyiz.