Gizlilik politikası

Norveç Deniz Ürünleri Konseyi Norveçli balıkçılar ve akuakültür endüstrileriyle çalışarak Norveç deniz ürünleri için piyasalar geliştiriyor. İşimiz kapsamında, Norveç Deniz Ürünleri Konseyi Norveç deniz ürünlerinin değerini artırmayı amaçlıyor. Bunu da piyasa bilgilerini, piyasa gelişimini, piyasa hazırlığını kullanarak ve dünya genelindeki seçilmiş piyasalarda itibar oluşturarak yapıyoruz. Ek olarak, Norveç deniz ürünleri için yeni ve heyecan verici piyasalarda durmaksızın yeni fırsatlar oluşturuyoruz.

Böylece gerek web sayfaları gerekse başka elektronik araçlarla, kullanıcılarımız hakkında bilgi topluyoruz. Kullanıcılarımızın gizliliğini korumaya büyük önem veriyoruz.

Bu sayfa anonim veri, kişisel veri ve tanımlama bilgisi kullanımımızı, bu verileri nasıl kullandığımızı ve bunları kimlerle paylaştığımızı açıklıyor.

1 Kişisel veriler

Kişisel veri, tanımlanabilir bir kişiyle ilişkilendirilebilecek veridir. Bu örneğin adınız, yaşadığınız yer, telefon numaranız, e-posta adresiniz, IP adresiniz olabilir.

Kişisel verilerin işlenmesi Norveç Kişisel Veriler Kanunu’nun konusudur ve Norveç Deniz Ürünleri Konseyi, hizmet ve ürünlerimizin yanı sıra aşağıda belirtilen amaçlar için topladığımız ve hazırladığımız kişisel verilerin kullanımıyla bağlantılı olarak işlenen kişisel verilerin kontrolörüdür.

Bazı şirketler veriyi bizim adımıza işlerler. Bunlara veri işleyiciler denir. Bir veri işleyicisi kullandığımızda, tarafımızdan kendilerine sağlanan verileri nasıl işleyebilecekleri konusunda onları yönlendiren veri işleme anlaşmaları yapıyoruz.

 

2 Hangi bilgileri topluyoruz?

Bize sunduğunuz veriyi, hizmetlerimizin kullanımına göre topluyoruz. Bazı durumlarda üçüncü taraflardan da bilgi alıyoruz.

2.1. Bize sunduğunuz veriler

Bir kullanıcı olarak bize kayıt olduğunuzda (ör. bir form veya e-posta ile kişisel veri gönderdiğinizde), bize sakladığımız türde veriler sunmuş olursunuz. Bu veri, sipariş verdiğiniz hizmeti hazırlamamız veya teslimatını sağlamamızın yanı sıra, hizmetlerimizi iyileştirmemiz ve dolandırıcılığı önlememiz adına da veri tabanımızda saklanır. Ayrıca bizle iletişime geçtiğinizde, örneğin bize e-posta gönderdiğinizde, sorularınızı cevaplayabilmek adına verileri saklıyoruz.

2.2. Hizmetlerimizin kullanılmasıyla toplanan veriler

Hizmetlerimizi kullandığınızda, hangi hizmetleri kullandığınız ve onları nasıl kullandığınızla ilgili verileri kaydediyoruz. Bunu bu hizmetleri iyileştirmek ve size içerik eşleştirmek için yapıyoruz. Örneğin, web sitelerimizi nasıl ziyaret ettiğiniz ve başka hangi web sitelerini kullandığınız konusunda veri topluyoruz.

Topladığımız aşağıdaki verileri paylaşabiliriz.

2.2.1. Cihazınız ve ağınızla ilgili veriler
Kullanıcıların cihazlarının ürettiği verileri ve cihazlarının hizmetlerimizle olan bağlantısını kaydediyoruz. Cihaz türü, işletim sistemi, tarayıcı bilgisi, IP adresi, tanımlama bilgileri ve kullandığınız çeşitli kimlik dosyaları bu tür verilere örnek olarak verilebilir.

Hizmetlerimizin görüntüsünü kullandığınız cihaza göre ayarlıyoruz. Bize bir mobil telefondan ulaşırsanız, hizmetlerimizi size mobil dostu görüntüyle sunuyoruz.

2.2.2. Hizmetlerimizin kullanımına dair veriler
Norveç Deniz Ürünleri Konseyi’ne ait bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, aktiviteniz otomatik olarak ölçüm aracımıza kaydedilir. Bu bilgiyi, hizmetlerimizi iyileştirmek ve size kullanımınıza uyan türde içerikler ve pazarlama iletişimi sunmak için kullanıyoruz.

Hangi sayfalarımızın en çok okunduğunu ve hangi sayfa aramalarının iyi içeriklere erişim sağlamadığını görmek için geçmişleri topluyoruz. Bu geçmişe dayanarak, daha çok ilginizi çekecek türde daha iyi içerikler sunabiliriz.

2.2.3. Tanımlama bilgileri, yerel depolama
Norveç Deniz Ürünleri Konseyi’nin hizmetlerini kullandığınızda, tanımlama bilgileri ve diğer veriler cihazınızda yerel olarak depolanır. Bu tanımlama bilgileri kullandığınız tarayıcıda saklanır; bunlar sistemlerimizin okuduğu metin dosyalarıdır.

Bu verileri hizmetlerimizin kullanımını kolaylaştırmak ve bizi ziyaret ettiğinizde sizinle ilgili bilgileri size kolayca sunabilmek adına saklıyoruz. Tanımlama bilgileri ve diğer yerel depolamalar, yaptığınız ayarları ve ayarlamaları hatırlamak amacıyla kullanılır. Tanımlama bilgileri web sitelerimizdeki trafiği ölçmek için de kullanılıyor. 

2.2.4. Kullanıcı hesabınızla ve müşteri ilişkileriyle ilgili bilgiler
Kayıtlı bir kullanıcıysanız, cookbook uygulamamızdaki kullanıcı hesabınız, tercihleriniz ve kaydınızla ilgili bilgileri topluyoruz (tüm sitelerde kullanılmıyor). Bu bilgileri sizinle aramızdaki ilişkiyi yönetebilmek için saklıyoruz. Bu, geçmişe dair veriler için de geçerlidir.

3 Bu veriyi neden topluyoruz?

Bizimle iletişime geçtiğinizde olabilecek en iyi hizmeti almanız ve iyi bir deneyim yaşamanız için sürekli olarak çalışıyoruz. Verilerinizi sadece şu amaçlar için kullanacağız:

3.1. Anlaşılmış hizmetleri size sunmak

Kişisel veriler size sağlamayı kabul ettiğimiz hizmetleri sunabilmek adına diğer verilerle birlikte kullanılıyor. Bu verileri, önceki ziyaretlere dayanan ­uyarlanmış görüntü ve bizi ziyaret etmek için kullandığınız ekipman türüne göre, kullanıcı deneyiminizin uygun ve sizin için anlamlı olmasını sağlamak amacıyla kullanıyoruz.

3.2. İstatistik oluşturmak

Web sitelerimizi geliştirmek ve iyileştirmek için istatistikler hazırlıyor ve trendleri tanımlıyoruz.

3.3. Kişiselleştirilmiş hizmetler hazırlamak

Size özelleştirilmiş içerikler ve hizmete yönelik uyarlamalar sunabilmek için, sonraki ziyaretlerde görüntüleri uyarlamak adına hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza dair verileri kullanıyoruz, ayrıca bunu baz alarak size diğer hizmetler ve içeriklerle ilgili tavsiyelerde de bulunabiliriz.

3.4. Reklamların etkisini ölçmek ve hedeflemek

Reklam verdiğimizde sizin için en uygun olanı sunmak ve ne kadar etkili olduğunu ölçmek istiyoruz. Ayrıca bilgilerimize dayanarak, bir reklamı kaç kez göreceğinizi de kontrol edebiliriz.

3.5. Sistemlerimize erişimi sınırlamak

Kullanıcılarımızla ilgili bilgileri sistemlerimize erişimi sınırlamak ve sahte profiller, istenmeyen e-posta gönderimi ve başkalarının hesaplarına giriş yapmak da dâhil olmak üzere bu bilgilerin kötü amaçlarla kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmek için de kullanıyoruz.

3.6. İçeriğimizi paylaşmak

Web sayfalarımızda içeriği başkalarıyla paylaşmak için işlevler bulacaksınız. Bunun için, Twitter ve Facebook’taki paylaşım işlevlerinden yararlanmak adına cihazınızdaki verileri kullanıyoruz. Ek olarak, e-posta üzerinden içerik paylaşmak için de bir sistem kullanıyoruz.

4. Veriyi kimle paylaşıyoruz?

Sizinle ilgili sahip olduğumuz bilgiler, bu beyanda tanımlanan amaçlar için uygun olduğu durumlarda başkalarıyla da paylaşılabilir. Sizinle özel olarak anlaşılmadığı sürece, kişisel verileri burada tanımlanan yollar haricinde satmayacak ve iletmeyeceğiz.

Bazı durumlarda, kişisel olmayan verileri (kullanıcı verileri) hedeflenen içeriği iletmek adına iş birliği yaptığımız reklamcılarla paylaşabiliriz. Doğrudan tanımlanabilir verileri (isim, telefon numarası, vb.) açık onayınız olmadan paylaşmayacağız.

4.1. Kamu kurumları

Sadece bizim için gerekli olanları paylaşacağız. Hizmetlerimizin kullanımıyla ilişkili bir kanun ihlalinden şüphelenilirse, bunları kamu kurumlarına teslim edeceğiz.

5. Sizinle ilgili olarak sahip olduğumuz verileri nasıl görüyor, düzeltiyor ve siliyoruz

Sizinle ilgili en güncel bilgileri istiyoruz.

Hizmetlerimizi işleme amacımız veya yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek adına kişisel verilerinizi gereğinden fazla saklamayacağız.

Bir hata bulursanız veya sizinle ilgili yanlış bilgilere sahip olduğumuzu düşünürseniz, bunları şu şekillerde değiştirtebilir veya kendiniz değiştirebilirsiniz:

5.1. Cookbook uygulamasındaki kayıtlar

Verilerimizin yanlış olduğunu görürseniz, bunların büyük kısmı adresinden “My Page”e giriş yapılarak değiştirilebilir. Bu verilerin bazıları sadece bizim tarafımızdan değiştirilebilir, bu yüzden eğer hatalar bulursanız lütfen bunların düzeltilmesi için service@seafood.no adresinden bizimle iletişime geçin.

5.2. Tanımlama bilgilerinin yönetimi ve silinmesi

Tanımlama bilgilerini kullanımımızla ilgili bir sayfa oluşturduk. Bu sayfa bunları nasıl yönetebileceğinize dair talimatlar içeriyor.

6. Değişiklikler

Web sayfalarımız ve politikamızdaki değişimleri uygulamak adına bu gizlilik beyanını zaman zaman güncelleyeceğiz. Önemli düzeyde etkilenen hizmetlerle ilgili bilgi vereceğiz.

Bu gizlilik beyanının son güncellenme tarihi:  Haziran 2018

Bu beyan veya gizlilik bilgilerimizle ilgili olarak bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen service@seafood.no adresinden bize ulaşın.