Daha sağlıklı ve temiz cilt için deniz ürünleri

Daha sağlıklı ve temiz cilt için deniz ürünleri

Berrak, esnek ve sağlıklı bir cilde iyi bir beslenme ve doğal cilt yağ üretimini korumaya yardımcı olan Omega-3 asitleri sayesinde sahip olabilirsiniz.

Balık kırışıklık, ince çizgiler ve kuru cilt gibi yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olur. Deniz ürünleri kolajen gibi mikro besinler içerdiği için ölü hücrelerin yeniler, egzama ve sedef gibi cilt rahatsızlıkları önlemede yardımcı olur.

Doğal omega-3 yağları içeren deniz ürünleri vücudun mikroplarla savaşan anti-inflamatuar bileşiklerinin artmasına yardımcı olur. Birçok cilt hastalığı, iltihaplı gözenekler nedeniyle kızarıklık veya soyulma gibi benzer belirtiler gösterir. Araştırma sonuçlarına göre ilk dokuz aylık dönemde deniz ürünleri tüketen bebeklerin egzama geçirme riskleri yüksek oranda düşmektedir.

Balık aynı zamanda cildimizi esnek ve nemli tutan kolajen üretimini uyarır. Balıklarda bulunan vitamin E ise sağlıklı ışıltıyı korumaya yardımcı olur.

• Deniz ürünleri içinde bulunan doğal yağlar, UV ışınlarının zararlı etkilerinden korur ve antioksidanlar sayesinde de cilt hücrelerini öldüren veya yaşlanmalarına sebep olan zararlı etkenlere karşı korur.

 

Sources: Øien: “Challenges in primary prevention of allergy: The Prevention of Allergy among Children in Trondheim”. Boelsma et al: “Nutritional skin care: health effects of micronutrients and fatty acids”. Jackson et al: “Effects of micronutrient supplements on UV induced skin damage”. Masaki: “Role of antioxid.